Największa baza planów treningowych. Najlepsze diety na przytycie, porady do ćwiczeń i zdrowe odżywianie. Opis i działanie suplementów diety.
| < Listopad 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Tagi


środa, 04 listopada 2015

Często osoby, które zaczynają przygodę z siłownią myślą, że to sport który opiera się wyłącznie na dopingu, odżywkach a dopiero na treningu - nie trudno odgadnąć dlaczego mają takie podejście. Współczesne czasy to szaleństwo i prześciganie się producentów w wymyślaniu nowych specyfików wspomagających przyrost masy mięśniowej, ale czasem są to duplikaty niektórych produktów różniące się jedynie etykietą i nazwą. Wracając do poprzednich lat i oglądając zdjęcia kulturystów, można zaobserwować że różnią się oni znacząco od dzisiejszych gwiazd przed wszystkim wagą, budową i ukształtowaniem mięśni. Dlaczego? Dawniej nie było specyfików i suplementów. Wystarczało zwykłe jedzenie i dobranie dobrej diety i udawało się osiągnąć bardzo dużo. Stawiając na pierwszym miejscu dietę, na drugim dietę, na trzecim odpoczynek i na ostatnim odrzucenie jakichkolwiek używek jesteśmy w stanie wyrobić idealną sylwetkę i czystą masę mięśniową.

Wszystkie suplementy diety, takie jak: kreatyna, glutamina, białko, węglowodany itp., to składniki niezbędne w diecie codziennej człowieka i są zawarte w określonych produktach spożywczych, nie koniecznie drogich i na pewno dostępnych w każdym sklepie spożywczym. Wystarczy zaczerpnąć minimalnej porady u lekarza na temat diety, lub przeczytać w najzwyklejszym poradniku zdrowia co należy jeść i w jakich ilościach, aby nasz organizm codziennie miał dostarczony komplet witamin i składników odżywczych, który pomoże w prawidłowym rozwijaniu mięśni - uwzględniając oczywiście w naszej diecie trening.

Wiadome jest, że po każdym treningu nasz organizm potrzebuje wielu składników diety - są zawarte w jedzeniu które znajdziemy w kuchni. Proponując przygodę na siłowni bez odżywek opieraj się w diecie o białko: jajka, ryby, mleko, twaróg, ser żółty, jogurty, maślanki itp. Pamiętaj też o węglowodanach - nie musisz zaopatrywać organizmu w duże ilości tego składnika - węglowodany potrzebne są rano przed śniadaniem na czczo i ok. 30 min przed treningiem ale ograniczaj je po treningu.

Węglowodany znajdziesz w ęłęópieczywie, makaronach, kaszy, a także ziemniakach i pewnej ilości suchych nasion roślin strączkowych (fasola, groch, soja), które zawierają skrobię oraz owocach, które dostarczają glukozy i fruktozy.

Dużym powodzenie na ryku cieszy się kreatyna, gdyż udział tego suplementu w rozwoju tkanki mięśniowej jest zauważalny i wywiera na ćwiczącym efekt napompowania po treningu. Lecz jak każda odżywka, musi sie znajdować w produkatch spożyczych ęłęópochodzenia zwierzęcego, głównie w mięsie. W roślinach natomiast występuje w ilościach śladowych. Zróżnicowana dieta dostarcza zazwyczaj około 1 grama kreatyny dziennie. Aby zwiększyć ilość gramów kreatyny dziennie, trzeba tak rozłożyć swoją dietą aby spożywać więcej produktów z tym składnikiem.

Jeśli postawisz na pierwszym miejscu dobrą dietą, opierająca się na produktach spożywczych i dodasz do tego odpowiedni trening, odpoczynek na pewno uda Ci się wyrobić dobrą budowę ciała a co za tym idzie siłę i wytrzymałość. Nigdy nie pożałujesz tego, że wyrobiłeś "na sucho" rzeźbę i czystą masę mięśniową, dlatego że w przeciwieństwie do dopingowców zawsze po dłuższej przerwie będzie Ci łatwiej wrócić do poprzedniego wyglądu.

Zakaz kopiowania i rozpowszechniania artykułu

sobota, 26 września 2015
Kiedy bolą stawy, traci się na ogół chęć do życia. Nawet, jeśli ma się trzydzieści lat i jest się teoretycznie w „sile wieku”, a cierpi się na bóle stawów, człowiek czuje się dosłownie jak inwalida – nie może się normalnie poruszać, klękać, wstawać – najprostsze na co dzień czynności stają się prawdziwą udręką.

Przyczyny takiego stanu są bardzo różne. Podstawowym czynnikiem wpływającym na przeciążenie stawów, a w konsekwencji na ich obrzęk, jest otyłość. Szczególnie dotyczy to stawu biodrowego oraz kolanowego.

W związku z tym pierwszym krokiem do tego, by pozbyć się stanu zapalnego stawu, jest odchudzanie przez zastosowanie odpowiedniej diety oraz niewielki, umiarkowany ruch, nie obciążający stawów. Inne podłoże bólu stawów stanowić może infekcja, przeciążenie, uraz czy kontuzja – jak w przypadku sportowców, którzy nie są przecież otyli.

 

Szczególnie narażeni na chorobę zwyrodnieniową są biegacze długodystansowi, sprinterzy i siłacze. Niełatwą sytuację mają również osoby pracujące przez cały dzień przy komputerze, sprzątające na kolanach, grające w golfa czy tenisa, wykonujące czynności manualne (rysowanie, pisanie, malowanie) i prace domowe.

W ich przypadku najbardziej cierpią stawy łokciowe i kolanowe. Nadgarstek boli, gdy dojdzie do zapalenia pochewki ścięgna, które pojawia się na skutek jego nadwerężenia. Bardzo niedobre jest także tzw. „strzelanie palcami”, ponieważ powoduje to zniekształcenie palców, a na przyszłość problemy ze stawami w tych miejscach.

Często zdarzają się kontuzje barku, które prowadzą do zespołu bolesnego barku, który bierze się z jego zesztywnienia – wszystko to ogranicza i poważnie upośledza ruch ręką odchodzącą od tego stawu. Przy bólu stawów można się uciec do kilku metod leczenia. Przede wszystkim będzie to zabieg chirurgiczny, a także przyjmowanie sterydów, masaże, akupunktura, akupresura i fizykoterapia (czyli np. leczenie laserem czy specjalnymi impulsami elektrycznymi). Oczywiście jest jeszcze odpowiednia dieta, która potrafi zdziałać cuda. Na schorzenia stawów szczególnie narażone są osoby z niedoborem tak ważnych witamin, jak A, C i E oraz selenu.

Marchew, morele, mango, melony, bataty oraz inne surowe owoce i warzywa obfitują w beta-karoten, przetwarzany dalej w organizmie na witaminę A. Witamina C znajduje się przede wszystkim w czerwonej i żółtej papryce, pomarańczach, cytrynach, kapuście, brukselce i ziemniakach. Aby uzupełnić deficyt witaminy E, sięgać trzeba po orzechy, pestki słonecznika, oliwę z oliwek i owoce awokado, a niedobór selenu można wyrównać poprzez jedzenie pełnych ziaren zbóż, jaj, drożdży, ryb, skorupiaków, mięsa i produktów zbożowych.

Konieczne jest również spożywanie tłustych ryb (łosoś, śledź, sardynka, makrela), ponieważ te właśnie obfitują w niezwykle ważne dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe omega-3.

Zaawansowany preparat zwiększający syntezę tlenku azotu.

Składniki zawarte w NitroBolon takie jak diarginine malate oraz arginine alpha keto-glutarate są prekursorami wytwarzania w organizmie człowieka tlenku azotu (NO), który odpowiada za prędkość komunikacji między komórkami. Zwiększenie produkcji tlenku azotu powoduje rozkurczenie ścianek naczyĂą krwionośnych, oraz hamowanie agregacji płytek krwi (odpowiedzialnych za lepkość krwi), czego efektem jest kilkukrotne zwiększenie tempa oraz ilości przepływu krwi w naczyniach krwionośnych oraz mięśniach. Efektem tego jest zwiększone nagromadzenie tlenu oraz składników odżywczych (transportowanych przez krew) w komórce mięśniowej. Daje to efekt napięcia i napompowania mięśni, co powoduje znaczny przyrost siły oraz masy mięśni.

Unikalna kombinacja najsilniej działających prekursorów argininy (diarginine malate oraz arginine alpha keto-glutarate), które najlepiej konwertują z argininy do tlenku azotu to nie jedyny sekret tego preparatu. Dodatek citruline malate (jabłaczanu cytruliny), który poprzez utylizację endotoksyn pozwala w pełni wykorzystać produkcję tlenku azotu to kolejny sekret tego preparatu. Co to są endotoksyny? Endotoksyny są to trujące substancje wytwarzane podczas intensywnego wysiłku fizycznego takie jak kwas mlekowy czy amoniak, które zatruwają organizm i blokują produkcję tlenku azotu.

Pamiętaj! Jeśli nie usuniemy z organizmu endotoksyn produkcja tlenku azotu zostanie zahamowana. Dlatego też preparaty zawierające tylko substancje zwiększające produkcję NO nie są skuteczne. Inną istotną funkcją jabłczanu cytruliny jest zwiększenie produkcji ATP (cząsteczki odpowiedzialnej za szybkość i siłę skurczu mięśni), której to zapotrzebowanie znacznie wzrasta podczas produkcji tlenku azotu. NitroBolon zawiera również najnowszą formułę kreatyny w postaci estru (creatine ethyl ester HCI), który charakteryzuje się 100% przyswajalnością (lepszą niż zwykły monohydrat kreatyny). Dlatego wystarczy zastosować go w niewielkiej dawce, aby w połączeniu z tlenkiem azotu dać niesamowity efekt anaboliczny.

Co możemy osiągnąć stosując NitroBolon?

Tlenk azotu zwiększa wydolność zarówno włókien mięśniowych czerwonych, które kurczą się szybko i z dużą siłą (to te włókna, które pracują kiedy atakujesz rekord w wyciskaniu sztangi), jak i białych włókien odpowiedzialnych za wytrzymałość przy długotrwałych wysiłkach.

Zastosowanie preparatu NitroBolon powoduje przekroczenie granic treningowych, jakie mogłeś uzyskać stosując tylko niebezpieczne sterydy anaboliczne. Mięśnie stają się bardziej twarde i napompowane, przygotowane są do generowania większej energii i wykonania naprawdę ciężkiego treningu.

Działanie tlenku azotu (NO) jako substancji zwiększającej zdolności wysiłkowe organizmu nie są jedynym korzystnym kierunkiem działania tej substancji. Znacznie w szerszym zakresie wpływ tlenku azotu na zwiększenie objętości tkanek wykorzystują od lat firmy farmaceutyczne specjalizujące się w produkcji leków na potencję. Miedzy innymi popularna Viagra zawiera substancje zwiększające produkcję NO.

Zaburzenia ukrwienia, zły przepływ krwi i niedostateczna elastyczność tkanek narządów płciowych upośledzają w znacznym stopniu współżycie seksualne.Tlenek azotu znacznie zwiększa ich ukrwienie, co korzystnie wpływa na osiągnięcie i podtrzymanie erekcji.

Czy stosowanie NitroBolonu jest bezpieczne? Nasz organizm naturalnie generuje tlenek azotu podczas ćwiczeĂą. NitroBolon zwiększa wydzielanie tej substancji, która jest w pełni bezpieczna dla naszego organizmu. 5 letnie badania oraz testy nie stwierdziły żadnych trwałych negatywnych zaburzeĂą organizmu na zwiększoną produkcję tlenku azotu..

Czy NitroBolon jest sterydem anabolicznym? Nie !!! Sterydy są syntetycznymi lekami dostępnymi tylko na receptę w aptece. Działają bardzo szybko, ale powodują również dużo negatywnych skutków dla naszego organizmu. NitroBolon mimo że siłą działania na przyrost masy i siły mięśni porównywalny jest do sterydów anabolicznych to należy on do grupy dietetycznych środków spożywczych, które są w pełni bezpiecznymi produktami pod warunkiem stosowania ich zgodnie z zaleceniami producenta.

Po jakim czasie działa NitroBolon? 

Pierwsze efekty są zauważalne już po pierwszych 2-3 dniach stosowania preparatu. Występuje wówczas efekt znacznego zwiększenia objętości mięśni podczas treningu. Stosujący NitroBolon twierdzą, że ciężko jest im dokoĂączyć zaplanowany trening z powodu zbyt znacznego napompowania mięśni. Pomiędzy 5 a 8 dniem następuje maksymalne stężenie NO czego objawem jest znaczny przyrost siły przy jednoczesnym wzroście obwodów mięśni. Systematyczny przyrost siły trwa do koĂąca cyklu na NitroBolonie, a około 14 dnia połączony jest on wraz ze wzrostem wytrzymałości. Po 20 dniach mięśnie stają się twarde, a efekt potreningowego napompowania mięśni utrzymuje się przez wiele dni.

Jak w pełni wykorzystać siłę działania Nitrobolonu? 

W związku ze zwiększonym metabolizmem organizmu spowodowanym działaniem NitroBolonu znacznie wzrasta zapotrzebowanie na dostarczenie płynów. Aby w pełni wykorzystać jego działanie należy stosować minimum 4,5 litra płynów dziennie.Należy jednak unikać łączenia NitroBolonu w jednej porcji z produktami zawierającymi białko ( minimalny odstęp między porcjami to 30 min.).

Jak długo można stosować NitroBolon? 

Preparat najlepiej stosować w cyklu 6 tygodniowy, po którym powinien wystąpić okres przerwy w jego stosowaniu. W okresie przerwy, która powinna trwać około 3 tygodni należy zmniejszyć intensywność oraz obciążenia treningowe. Zbyt forsowne ćwiczenia w tym okresie mogą spowodować szybki spadek osiągniętych podczas stosowania NitroBolonu wyników.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 42